Įgyvendinome socialinę akciją - AUGU BE MAMYTĖS...

Labai džiaugiamės pirmosios akcijos pirmaisiais rezultatais. Surinkome 82 maišus/siuntas/dėžės iš Prienų rajono, Kauno, Vilniaus, Alytaus ir kitų miestų bei miestelių.
Tvarkingi rūbeliai, batai ir kiti daiktai jau išdalinti Jiezno paramos šeimai centro auklėtiniams. Nuo mažiausio iki didžiausio. Vaikai labai džiaugiasi ir dėkoja visiems prisidėjusiems už jų gerumą. Mes su savanorių komanda taip pat dėkojame už tokį begalinį norą padėti.
Sulaukėme klausimų, kada kartosime akciją, tai skubame pranešti, kad kai tik ištirsime poreikį iškart informuosime visuomenę, kur reikalinga bei kokia reikalinga pagalba.
Visi mes galime daugiau! #aciu #AuguBeMamytes #savanorystė

82392325 463386401269290 4093733496768430080 o

Daugiau apie pačia iniciatyva:

Prienuose, Prienų krašto savanorių klubas įgyvendina savanorystės skatinimo programą, kurio tikslas – skatinti savanorystę Prienuose, Prienų krašte. To pasekoje, kartu su jaunimu atirinkome organizacijas su kuriomis norime ir galime bendradarbiauti.

"Viena iš pirmųjų įstaigų, kuri pakliuvo į mūsų akirtatį, tai buvę vaikų namai, dabar – Prienų rajono Jiezno paramos šeimai centras, kuris administruoja vaikų gyvenimą šeimynose bei kitas veiklas. Dar įstaigos pristatymo metu direktorė Jūratė Virginija Žukauskienė pabrėžė, kad šiuo metu didžiausias stygius yra rūbų ir batų. Dar lig šiol sklando mitas, kad šių dalykų vaikams netrūksta, kad yra gaunamos siuntos iš užsienio, anaiptol šiai dienai, bent jau Jiezne taip nėra, mus patikino direktorė. Kito susitikimo metu, kai lankėmės jau Jiezne, kartu su savanoriais diskutavome kokios pagalbos labiausiai reikia aparat bendravimo ar bendrų veiklų kūrimo. Ir dar kartelį kalba pasisuko, kad vaikai nori irgi pasipuošti ir geros kokybės rūbeliais ypatingai tada kai artėja šventės. Kas neturi šeimų – didelė paguoda yra bent pasipuošti. Nieko nelaukus, dar kelyje atgal į Prienus, sakau nieko nebus, turim iki švenčių vos savaitę, turim padaryt, turim suorganizuot" - pasakoja projekto vadovė Roberta Ažukaitė-Zacharevičienė.

Pirminis tikslas buvo akciją vykdyti per mokyklas. Bet vos pasklebus akciją sulaukėme labai daug skambučių ne tik iš Prienų, bet ir iš visos Lietuvos. Žmonės klausė adreso kur siųsti, visiems siunčiau adresą. Prienuose taip pat surinimas buvo tik mpkyklose, bet norėjo dalyvauti ne tik moksleiviai, tas Prienų rajono savivaldybės iniciatyva surinkimo punktas buvo ir pačioje savivaldybėje. Labai ačiū Jiems už tai. Labai aktyviai akciją įgyvendino ir Prienų krašto klubo savanoiai savo mokyklose su mokyklų vadovų pritarimu akciją įgyvendinimo Prienų „Revuonos“ pagr. mokykloje, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje, Prienų „Žiburio“ gimnazijoje. Ačiū mokyklų bendruomenėms.

82604703 463386291269301 9134923395916365824 o

Kvietėme moksleivius, tai buvo pirmoji mūsų tikslinė grupė. Tačiau susidomėjimas labai didelis buvo ir iš šalies. Rezultatai rodo, kad sulaukėmė siuntų iš Kauno, Vilniaus, Alytaus ir kitų miestelių. Žmonės skambino ir tiesiog klausė: kur siųsti, kur vešti? Tad informavome Jiezno paramos šeimai centrą, kad akcija bus didesnė nei planavome, ir jeigu bus atvežančių ar siunčiančių siuntas, visas reikia priimti ir fiksuoti, tą ir darė centro adminitracija. Esu dėkinga už betarpišką bendradarbiavimą.

Akcija viršijo lūkesčius. Iš rajoninės akcijos – tapo nacioanline. Mūsų pranešimu spaudai pasidalino ne tik vietinė žiniasklaida, bet ir kitų miestų. Mūsų fb žinute pasidalino ir LNK žinomas veidas – Rūta Mikelkevičiūtė. Reikejo labai greitai reaguoti i besikeičiančią situaciją, norinčių padėti vis daugėjo, dar ir dabar sulaukiu skambučių ar laišku su klausimu ar tikrai akcija jau pasibaigė ir jei taip, kada kartosime.

Visuomeninių organzacijų pagrindinė funkcija yra padėti valstybiniam sektoriui, tose vietose, kuriose jis pats negali. Mes visuomenininkai greičiau ir paprasčiau prieiname prie žmonių, neturime idėjinių lubų, tai skatina kūrybą. Tai skatina norą kurti pridėtinę vertę įvairiomis formamis. Ši akcija parodo, kad sako, džiaukitės, kad jūs turite mamas, tėčius, bet nenusigręžkite nuo tų, kuriems likimas ne toks dosnus, pagalbos formų egzistuoja ir visai paprastų, jei visi negalime įsivaikinti vaikučių, jiems padėti galime rūbais, batais, tuo ko jiems labiausiai reikia. Kartais reikia gal tik dėmesio, kartais suknelės išleistuvėms. Dalintis šiai dienai nėra taip sudėtinga, kaip pasaulis pilnas visko. Tad vieni turi organizuoti, o kiti išgirsti, treti – gauti.

 

Ateityje bus ir daugiau iniciatyvų, tad sekite mus čia ir Fb

Norite prisijungti prie mūsų komandos? Turi sumanymų? Reikia savanoriškos pagalbos? Skambink - 8 638 55 613